Archiv pro rubriku: kurzy

Kurzy aktuální

Setkávání se nad mozaikou v prostoru Pod Třešní ulice Ctiborova, kousek od OC Centrál na Kladně v čase 17.30 – 19.30 ve dnech (vždy čtvrtky) 6.10., 20.10., 3.11., 1.12., 15.12., 12.1.a 26.1.2023.
Přihlášky na jednotlivé dny prosím na
tel 607 55 36 41 nebo mail mozaiky@gabcik.cz

Rozpis témat na jednotlivé dny:

Mozaiková tvůrčí dílna

6.10. Začínáme s mozaikou – seznámení s nářadím, možnostmi štípání a řezání obkladaček.
Zkusíme si jednoduché motivy např ptáčka/květinu na destičky s očkem k zavěšení. Pravděpodobně nestihneme vyspárovat, ale dostanete spárovačku a návod domů. Cena za 1x dvouhodinovku vč materiálu 400 Kč.

20.10. Ozdobíme si mozaikou květináč či pítko/podmisku do velikosti 24cm. Bez spárování. Cena včetně materiálu 500 Kč.

3.11. Téma Domovní číslo a obraz do velikosti A4 dle vašeho návrhu na perlinku. Cena vč materiálu bez spárování 500 Kč.

Vždy bude možnost sáhnout si na Kreativní set ode mne a ten si udělat. Bez ohledu na téma.

KURZ PRAHA mandalky

KURZ PRAHA

7.3.2018  17,30 – 19,30  CVRK,  Milady Horákové 42, Praha 7

Přijďte se odreagovat od starostí a vyrobit si nádhernou mandalu z recyklovaného materiálu!
Gabriela Gabčík Beranová vás naučí, jak z přebalů od čajových sáčků vytvořit skvost, který ozdobí váš interier. Sama už jich vyrobila desítky – její tvorbu si aktuálně můžete prohlédnout ve Smíchovské kavárničce Kafíčko 33.

Veškerý potřebný materiál i know-how získáte na workshopu, odpočinete si od běžného všedního shonu a navíc se potkáte s úžasnými tvořivými lidmi!

Domluvte se s kamarádkou – workshop se uskuteční při minimální účasti 5ti lidí.
Dlouho neváhejte – max. kapacita je cca 10-12 osob.

Těšíme se na společné tvoření i vzájemnou inspiraci!

Přihlášujte se prosím na mail: veronika@radostkazdyden.cz nebo na tel.: 603952368

Cena: 390 Kč při platbě předem
490 Kč při platbě na místě (v případě, že bude místo)

https://www.facebook.com/events/389037244903171/

KURZ BRNO

V Brně /místo bude upřesněno/ dne 24.11.2017 – proběhne kurzík skládání mandalek z čajových sáčků. Každá účastnice zvládne svou velkou mandalku barevně dle svého rozpoložení. Na kurz dovezu různé barevné přebaly. Vše potřebné na kurzu dostanete.
Kurz je 4hodinový, cena za účastníka 450,- Kč, čas 16.00 – 20.00 hod
Místo bude dle počtu účastníků upřesněno.

Druhý den pro zájemce bude kurz kváskového chleba, od 9.00 – 12.00 hod. Těsto se bude připravovat (kvasit) 12 hodin před kurzem. Každý účastník si upeče a odnese svůj malý bochánek (pokud ho na místě nesní 😉 ) . Cena za účastníka 300,- Kč, sebou utěrku a skleničku od výživy. Tento kurz je omezen počtem účastníků, maximálně 6.

Jsou to dva samostatné kurzy ve dvou dnech, takže si můžete vybrat jen jeden, popřípadě oba. Závazné přihlášení je po zaplacení zálohy na kurz mandalek 250,- Kč a na kurz kváskového chleba 180,- Kč.

Zálohu zašlete prosím na b.ú. 2700113291/2010, do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení.Objednávka místa na kurzu je závazná pro obě strany po uhrazením zálohy. Záloha je nevratná, pokud objednávku nestornujete do 20.11.2017 (včetně) nebo přihlášený neprokážete zdravotní důvody, proč se kurzu nemohl zúčastnit.

Případné dotazy a kontakty pro zaslání místa kurzů na: renata@eftreiki.cz, tel.: 604 850 676@eftreiki.cz, tel.: 604 850 676

Gabčik

Pijete čaje ? A když to není sypaný čaj – tak by to mohl být čaj, který je skryt

v papírovém barevném přebalu, který Vám napovídá, jakou přichuť čaj asi bude mít, je to tak ?

No a teď si představte, že ten barevný kousek papírku nezahodíte do koše, že se s ním ještě někdo sbírá. Rozkřikne se mezi lidmi, ba i po firmách, že jistá paní Gabriela Beranová, která si říká Gabčik, z těch přebalů od čajů po večerech, o víkendech nebo když má náladu nebo ji něco inspiruje skládá a lepí mandaly.

Cože ? A jak to dělá ?

No, inu rozstříhá si tak 150-200 přebalů a barevně poskládá od středu ke kraji řadu po řadě, kousek po kousku k sobě mandalu. Už jich vytvořila přes 60 a dalo by se říct, že ač pokaždé dělá z podobných přebalů skoro stejných značek – vykouzlí pokaždé jinou mandalu. Neumí udělat dvě stejné. V tom je jedinečnost originálu, které jsou určeny k prodeji.  Mandala v rámu za 1350 Kč 50x50cm.

Gabču to skládání natolik baví, že pořádá výstavy, kurzy skládání a jde ještě dál, má i vlastní metráž s mandalovými motivy a společně s šikovnou švadlenou vyrábí originální textilní výrobky. Jsi-li zvědavý/-á – podívej se na její webovky www.gabcik.cz

Líbí-li se Vám mandaly – vydává samonákladem již 5. ročník Kalendáře.

Gabriela Gabčik Beranová

 • žije na Kladně 16 let, původně je z Prahy, Podolí

 • tvoří – recykluje nejen čajové přebaly – věnuje se i skládání mozaiky

  z odložených a nepotřebných obkladaček. Zajímavostí je, že neskládá jen tak nějaké obrázky, ale zvelebuje veřejný prostor. Skládá totiž mozaiky na zdech v ulicích, kde chodí lidé. Její mozaiky tak můžete vidět v Kladně

  v Podprůhonu, ve dvoře Kladenského Kina Sokol a chystá i další projekty.

 • Ke skládání z čajových přebalů přišla od své švagrové, která žije

  v Nizozemí. Technika se jmenuje Tea Bag Folding. Skládá se obvykle

  z papírových přebalů. Šustivé nebo z jiného materiálu jsou nevhodné.

Chcete se na něco zeptat ?  kontakt mail mandaly@gabcik.cz

Bude ráda, když vás bude inspirovat – že ne vše se musí vyhodit 🙂

nové motivy mandalek

Již pátým rokem pro Vás připravuji nové mandalky – na příští rok jde za pár dní do tisku Kalendář 2018 – kde bude těchto  13 mandalek

a od ledna se pak můžete těšit, že některou z těchto mandalek můžete mit na kabelce, peněžence, sedacím bobanu, … rády uvítáme, když nám dáte vědět, kterou z nových mandalek nemáme opomenout dát na metráž 🙂

Zde je máte 🙂